Osmaniye çiftçisine "zeytin budama" kursu

Osmaniye çiftçisine "zeytin budama" kursu
Osmaniye çiftçisine "zeytin budama" kursu
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle "Zeytin Ağacı Budama...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle "Zeytin Ağacı Budama Kursu" düzenlendi.

53 zeytin üreticisinin katıldığı kursun teorik bölümleri müdürlük binasında yapılırken uygulamalar Toprakkale ilçesindeki zeytin bahçelerinde gerçekleştirildi.

4 gün süren kursta, çiftçilerin edindikleri bilgileri daha bilinçli bir şekilde üretime yansıtmalarının sağlanması amacına yönelik pratik bilgiler aktarıldı.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, kursun sonunda yaptığı konuşmada "İlimizin zeytin potansiyelinin son yıllarda oldukça arttığını, bunun beraberinde verim ve kalitenin de artırılması için herkesin gayret göstermesi gerekir. Önemli olan kursta öğrenilenlerin üretime iyi bir şekilde yansımasıdır. Bunu sağladığımızda verimli ürün elde eder ve kaliteli üretim gerçekleştirmiş oluruz" diye konuştu.

Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara sertifika verildi.