Osmaniye koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Osmaniye koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
Osmaniye koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.Vali Kerem Al, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonunda yapılan toplantının...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Vali Kerem Al, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonunda yapılan toplantının açılışında, ilde yapılan yatırımların değerlendirilip, sorunlara çözüm arayacaklarını söyledi.

Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz da ildeki yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

2014 yılı sonu itibariyle 433 proje üzerinde çalışma yapıldığını belirten Yılmaz şu bilgileri verdi:

"İlimizde yürütülen 433 projelerin toplam bedeli 600 milyon 382 lira olarak belirlenmiş, projelere ayrılan ödenek miktarı 212 milyon 840 bin 578 lira olup yıl sonu itibariyle bu ödenekten 189 milyon 135 bin 130 lira harcama yapılarak, yüzde 89 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırım programında bulunan projelerden 305'i tamamlanmış, 67'si ise devam etmektedir. 5 proje ihale aşamasında olup, 56'sına henüz başlanılmamıştır. İl genelinde gerçekleştirilen yatırımlarda en büyük harcama yüzde 43'lük pay ile ulaştırma sektörüne, yüzde 30'luk payla eğitim sektörüne, yüzde 13'lük pay ise diğer kamu hizmetlerine harcanmıştır."

Toplantıya, Belediye Başkanı Kadir Kara, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  ihale

  ,

  osmaniye