Osmaniye Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Osmaniye Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Osmaniye Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Ceyhan Havzası Toplantısı yapıldı.Vali Kerem Al, Valilik Rahime Hatun salonunda düzenlenen...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Ceyhan Havzası Toplantısı yapıldı.

Vali Kerem Al, Valilik Rahime Hatun salonunda düzenlenen toplantıda, su kaynaklarının stratejik önemi olduğunu belirtti.

Su kaynaklarının korunması gerektiğini ifade eden Al, "Su kaynaklarımızı korumak ve iyi kullanmak hepimizin temel görevidir. Toplantı, bu önemli konu üzerine dikkatimizi daha da yoğunlaştırmamıza vesile olacaktır. Bu nedenle ilgili kurumlarımızın amirleri konu üzerinde yoğunlaşırlarsa ülkemiz için faydalı hizmetlere vesile olurlar" dedi.

DSİ 6.Bölge Müdürlüğü ACO Sulaması İşletme ve Bakım Şube Müdürü Bekir Pehlivan da henüz ıslah edilmemiş taşkın derelerin kamulaştırılmasında sorunlar yaşandığını, sorunların çözülmesinin ardından derelerin ıslah çalışmalarına başlanacağını kaydetti.

Toplantıda, Osmaniye İl Su Yönetim Koordinasyon Kurulu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Osmaniye Belediyesinin bilgilendirme sunumları yapıldı.