Osmaniye'de 800 arı kovanı dağıtıldı

Osmaniye'de 800 arı kovanı dağıtıldı
Osmaniye'de 800 arı kovanı dağıtıldı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de teknik arıcılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında, 80 arıcıya 800 polen tuzaklı arı kovanı...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de teknik arıcılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında, 80 arıcıya 800 polen tuzaklı arı kovanı dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, kurum bahçesinde düzenlenen törende, projeyle bölgede arı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının planlandığını belirtti.

Kovanların yarısının İl Özel İdaresi tarafından karşılandığını ifade eden Sağlam, "Kent merkezi ile Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale ilçelerindeki 80 arıcıya 800 polen tuzaklı modern arı kovanı dağıtıyoruz. Kovanlar kolay taşınabilir, arılara daha iyi çalışma ortamı sunan, bakımı kolay, daha etkin bal kesimi sunan ve daha az iş gücü gerektiren tip kovanlardır" dedi.

törende, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Osmaniye Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emin Gaffaroğlu ile katılımcılar, arı kovanlarını yetiştiricilere teslim etti.