Osmaniye'de e-tabligat semineri

Osmaniye'de e-tabligat semineri
Osmaniye'de e-tabligat semineri
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de serbest muhasebeciler ve mali müşavirlere yönelik e-tebligat uygulaması hakkında seminer düzenlendi.İl Defterdarı Niyazi...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de serbest muhasebeciler ve mali müşavirlere yönelik e-tebligat uygulaması hakkında seminer düzenlendi.

İl Defterdarı Niyazi Özkaya, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, e-tebligat uygulamasıyla mükellefe ulaşma sorunu yaşanmayacağını belirtti.

Uygulama için çalışmanın sürdüğünü aktaran Özkaya, şunları kaydetti:

"Bu uygulamanın mali sistemimize yerleşmesinde en büyük desteği mali müşavir meslektaşlarımızın vereceğine inanıyoruz. Tüm mükelleflerimizin yeni yıl başlamadan e-tebligat sitemine dahil olmaları yasal bir zorunluluk. Bu sebeple mükelleflerin biran önce işlemlerini tamamlamaları beklenmekte."

Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Fettahlıoğlu, e-tebligat uygulamasının 2016'da vergi sistemine dahil olacağını hatırlattı.

Fettahlıoğlu, "Bu konudaki uygulama mükellefin her konusunda olduğu gibi yine biz Mali Müşavirlere düşmektedir. İşlemler mükelleflerimize külfetler getirecektir. Bu külfetin devlet destekleriyle azaltılması önemlidir" dedi.

Defterdar Özkaya, katılımcılara e-tebligat uygulaması hakkında bilgi verdi.