Osmaniye'de, hafızlık icazet ve taç takma töreni

Osmaniye'de, hafızlık icazet ve taç takma töreni
Osmaniye'de, hafızlık icazet ve taç takma töreni
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Müftülüğü tarafından hafızlıklarını tamamlayan 17'si kadın, 23 hafıza yönelik icazet ve taç takma töreni düzenlendi.Ahmet...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Müftülüğü tarafından hafızlıklarını tamamlayan 17'si kadın , 23 hafıza yönelik icazet ve taç takma töreni düzenlendi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Müftü Ramazan Çortul, hafız yetiştirmenin zorluğuna değinerek emeği geçen aile ve din görevlilerine teşekkür etti.

İl Müftülüğü olarak bu yıl 17'si kadın, 23 hafız çıkarmanın gururunu yaşadıklarını belirten Çortul, şunları kaydetti:

"Göreve başladığımda hafızlık çalışması henüz yeni başlamış mezun olan öğrencimiz yoktu. Fakat bu gün 17 kız, 6 erkek hafız öğrencimizin hafızlık belgesini vereceğiz. Onların mutluluğunu paylaşacağız. Hafızlık hem Allah katında şerefli bir makam olmakla birlikte, dünya hayatımızda Kur'an ahlakını yaşamak için önemli bir sıfattır. Bu yavrularımızın bundan sonraki süreci daha zordur. Zira hafız olmaktan ziyade hafızlık devam ettirmek daha zordur. Bu anlamda Osmaniye'den 23 değerli kardeşimiz hafızlık kervanına katılıyor. Kendilerini tebrik ediyor ömür boyu Kur'an-ı Kerim'e hizmet nasip etmesini yüce Mevla'dan diliyorum."

Osmaniye Valisi Kerem Al ve Vali Yardımcısı Nail Anlar, hafız öğrencilere belgelerini takdim ederek, çeyrek altın hediye etti.