Osmaniye'de "İnsan kaynakları ve kariyer günleri" etkinliği

Osmaniye'de "İnsan kaynakları ve kariyer günleri" etkinliği
Osmaniye'de "İnsan kaynakları ve kariyer günleri" etkinliği
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de lise son sınıf öğrencileri ile üniversite mezunlarına yönelik kariyer günleri etkinliği düzenlendi.İŞKUR İl Müdür Vekili...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de lise son sınıf öğrencileri ile üniversite mezunlarına yönelik kariyer günleri etkinliği düzenlendi.

İŞKUR İl Müdür Vekili Hacı Karakoyunlu, Korkut Ata Üniversitesi'nde (OKÜ) etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, kurumunun işsizin ekmek kapısı, işverenin işçi temini noktasındaki adresi olduğunu belirtti.

Etkinliği iki gün devam edeceğini aktaran Karakoyunlu, "İşin uzmanlarının vereceği bilgiler sayesinde öğrencilerimizin kariyerlerine yön verecek ve kariyer basamaklarını daha da hızlı çıkacaklarına inanıyorum. OKÜ yönetimine bizlere bu imkanı sağladığı için şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra ODTÜ Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Batum "Değişim Çağında Geleceği Yakalamak", THY Gelir Yönetim Müdürü Selçuk Baran "Kişiler ve Firmalar İçin Strateji", İş ve Meslek Danışmanı Murat Işık, "İşbaşı Eğitim programları" konulu sunum yaptı.

Etkinlik kapsamında katılımcılar, OKÜ Öğrenci Yaşam Merkezini gezdi.