Osmaniye'de, kadın çiftçi eğitim programı başladı

Osmaniye'de, kadın çiftçi eğitim programı başladı
Osmaniye'de, kadın çiftçi eğitim programı başladı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, kadın çiftçi eğitim programına başlandı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, Ticaret Borsası Toplantı...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, kadın çiftçi eğitim programına başlandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, Ticaret Borsası Toplantı Salonundaki programın açılışında yaptığı konuşmada, kadın çiftçilerin eğitiminin önemli olduğunu söyledi.

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ziraat Odaları Birliği'nin işbirliği protokolü kapsamında yapılan eğitime 100 kadın çiftçinin katıldığını belirten Sağlam, şunları kaydetti:

"Toplumsal kalkınmada ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarı elde edebilmek için kadınlarımızın eğitimli ve bilinçli birer kişi olarak, etkin rol almalarım sağlamak şarttır. Kırsal kalkınmanın temelini oluşturan kadının her konuda olduğu gibi eğitim alanında da ciddi yardıma ihtiyacı olduğu gözlenmektedir. Kırsalda kadın çiftçi eğitimi erkek çiftçilere göre daha zordur. Bu eğitim programında kırsal alanda yaşayan kadın çiftçilerimizi tarımsal konularda ve ekonomik faaliyetlerde bilinçlendirmek, tarımsal üretimdeki kaliteyi artırmak, kalkınmada kadınların daha aktif rol almaşım sağlamak hedeflenmektedir."

Osmaniye Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin de kadın çiftçi eğitim programlarının 31 kentte tamamlandığını anlattı.

Sezgin, "Bugüne kadar 3 bin 842 kadın çiftçimiz eğitim görüp sertifikalarını aldı. Kadınlarımıza en az erkekler kadar, hatta daha fazla eğitim verilmesi tarımımızda çağ atlatacaktır" dedi.

Konuşmalardan sonra KOBİ uzmanı Emra Demir, KOSGEB'in genel destek programları hakkında bilgi verdi. 


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  osmaniye