Osmaniye'de Kariyer Günleri

Osmaniye'de Kariyer Günleri
Osmaniye'de Kariyer Günleri
OSMANİYE (AA) - AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliğine...

OSMANİYE (AA) - AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Şehit Yasemin Tekin Ortaokulu tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliğine katıldı.

Önal, okul salonundaki etkinlikte, öğrencilere hayat tecrübelerini anlatarak, onlarla sohbet etti.

Kendisinin de eğitimci olduğunu ifade eden Önal, "Kariyer günleri çok önemli. Rehber öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz yavrularımızın mesleki alanlarını keşfediyor. Aileleriyle istişare ederek öğrencilerimizi ilgi alanlarına yönlendirmek durumundayız. Öğrencilerimizin ilgi alanları farklı olmaktadır. Bu sebeple onların ilgi alanlarını tespit etmek ve o alana yönlendirmek önemlidir" diye konuştu

Önal, öğrencilerin ilgi alanlarında eğitim almalarının onların başarısı için kaçınılmaz olduğunu kaydetti.

Eğlenerek öğrenmenin öneminden bahseden Önal, çocukların ilgi duyduğu alanda eğitim almasının onları çok daha başarılı yapacağını belirtti.

 

Önal, hayatta hedefi olmayan insanların başarıyı yakalamasının zor olduğunu, herkesin bir hedefinin olması gerektiğini kaydetti. Etkinlikte Önal, çocukların sorularını da yanıtladı.