Osmaniye'de "Kış Kampı"

Osmaniye'de "Kış Kampı"
Osmaniye'de "Kış Kampı"
OSMANİYE (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki Osmaniye'de başladı.Kadirli...

OSMANİYE (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki Osmaniye'de başladı.

Kadirli ilçesinin Kızyusuflu Köyü'ndeki Aslantaş Doğa ve İzcilik Kampı'na Türkiye, Arnavutluk, Kazakistan, Kosova, Sırbistan, Yunanistan, Eritre, Etiyopya, Yemen, Haiti ve Somali'den 168 kız öğrenci katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin değişik illerinde başlayan kış kamplarının Osmaniye bölümünün 5'er günlük 4 dönem şeklinde yapılacağını söyledi.

Kampın 12 Şuba'ta kadar devam edeceğini, kampta 11 ülkeden 693 lise öğrencisinin misafir edileceğini belirten Demir, "İkisi kız ikisi erkek olmak üzere 4 dönemde kampımıza gelen öğrencimize ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Öğrencilerimize kamp dönemi programına ek olarak il müdürlüğü olarak paintbal, okçuluk, bisiklet, havalı tabanca ve el sanatları etkinlikleri sunacağız. Değişik ülkelerden gelen öğrencilerimizin yeni yerler görmeleri, yeni dostluklar edinmeleri ve en önemlisi ön yargılardan uzak kendi akranlarıyla bazı paylaşmalara vesile olacak" diye konuştu.

Demir, öğrencilerin kampta birbirlerini yakından tanımalarını ve dostluklarını ömür boyu sürdürmelerini sözlerine ekledi.

Gençlik kampının açılış törenine, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal da katıldı.