Osmaniye'de minibüs ile otomobil çarpıştı: 8 yaralı

Osmaniye'de minibüs ile otomobil çarpıştı: 8 yaralı
Osmaniye'de minibüs ile otomobil çarpıştı: 8 yaralı
- Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, işçileri taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 1'i ağır 8 kişi yaralandı

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, işçileri taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu birisi ağır 8 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Yenigün Köyü Kadirli-Andırın Karayolu'nun 10'ncu kilometresinde, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki bir inşaatta çalışan işçileri taşıyan Ersin Gürbüz (25) yönetimindeki 80 DP 394 plakalı minibüs ile İsmail Yağız (55) idaresindeki 80 KL 722 plakalı otomobil çarpıştı.

Kazada, otomobil sürücüsü ve eşi Hasibe Yağız, minibüs sürücüsü Ersin Gürbüz ile minibüste bulunan Mehmet Gözübüyük (51), Mustafa Cinkara (47), Halil Evleksiz (59), Yunus Görgel (38) ve Mehmet Cinkara (42) yaralandı.

Vatandaşlar ve Kadirli Belediyesi kurtarma ekiplerinin yardımıyla araçlardan çıkarılan yaralılar, ambulanslarla Kadirli Devlet Hastanesi ve Özel Yedi Mart Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tedavi altına alınan yaralılardan, durumu ağır olan Hasibe Yağız'ın (52) hayati tehlikesinin bulunduğu, ilk müdahalenin ardından Osmaniye Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği öğrenildi.


    ETİKETLER:

    osmaniye