Osmaniye'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı

Osmaniye'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı
Osmaniye'de öğrencilere bisiklet dağıtıldı
OSMANİYE (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında Osmaniye Halk Sağlığı...

OSMANİYE (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı" kapsamında Osmaniye Halk Sağlığı Müdürlüğüne gönderilen 40 bisiklet öğrencilere dağıtıldı.

 Halk Sağlığı Müdürü Alper Latif Boz, Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu'ndaki dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan projenin gelecek yıllarda da devam edeceğini belirtti.  

 Projenin, fiziksel aktiviteyi artırmak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla uygulandığını ifade eden Boz, "Bu gün 4 okulumuzun öğrencilerine 40 bisiklet teslim ediyoruz. Proje kapsamında kurumumuz tarafından temin edilen 180 bisiklet daha kentte tespit edilen 18 okula teslim edilecek. Alımı daha sonra gerçekleştirilecek olan 140 bisiklet ise 12 Kasım 2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. Projeyi hareketli yaşam ve sağlıklı nesiller yetişmesi adına önemsiyoruz" dedi.

 Vali Kerem Al, öğrencilere bisikletlerini teslim ederek sağlıklı ve mutlu olmaları temennisinde bulundu.

 Bu arada, bazı kurum müdürleri, öğrencilerle okul bahçesinde bisiklete bindi.