Osmaniye'de "Öğrenme şenlikleri" düzenlendi

Osmaniye'de "Öğrenme şenlikleri" düzenlendi
Osmaniye'de "Öğrenme şenlikleri" düzenlendi
OSMANİYE (AA) - Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Öğrenme şenlikleri" düzenlendi.İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, kapalı salı pazarı...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Öğrenme şenlikleri" düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, kapalı salı pazarı alanındaki etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, kentte şenliklerin ilk kez düzenlendiğini belirtti.

Şenliklerin, farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki vatandaşların istihdam edilebilirliklerini ve sosyokültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla başlatıldığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Etkinliğimizle öğrenmenin faydalarının topluma anlatılmasının yanı sıra öğrenmenin ne kadar eğlenceli ve ilgi çekici olduğunun anlaşılmasını sağlayacaktır. Öğrenme hayat boyu devam eden bir süreçtir. Öğrenme şekilleri ve öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden etkinliğimiz önemlidir. Çocuklarımızın sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif her türlü çalışmalarını rahatlıkla sergilemelerine yönelik düzenlenen şenliklerin çok büyük faydası olacaktır." 

Konuşmaların ardından Vali Kerem Al, Belediye Başkan vekili Tebernuş Çil, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Nuh Kara, stantların açılışını yaptı

Okullarda yapılan sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerin sergilendiği stantlar, iki gün açık kalacak.