Osmaniye'de şiddetli yağış

Osmaniye'de şiddetli yağış
Osmaniye'de şiddetli yağış
- Kadirli Belediye Başkanı Tarhan, Savrun Çayı üzerinde bulunan bir köprünün yıkıldığını, ufak çaplı heyelan haberleri geldiğini, kent merkezinde ve civar köylerde büyük çaplı maddi hasar meydana geldiğini açıkladı

OSMANİYE (AA) - Şiddetli yağmur ve rüzgar Osmaniye'nin bazı mahalleleri ve ilçelerinde taşkın ve su baskınlarına neden oldu.

Kadirli ilçesinde etkili olan sağanak, su baskını, ağaçların sökülmesi, köprü yıkılması ve heyelana neden oldu.

Şiddetli yağış, şehir merkezinde Savrun Çayı ve Bülbül Deresi'nde taşkınlara yol açtı. Dere yataklarında bulunan bazı evleri su bastı. Vatandaşlar belediye makinelerinin yardımı ile tahliye edildi.

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Savrun Çayı üzerinde bulunan bir köprünün yıkıldığını, ufak çaplı heyelan haberleri geldiğini, kent merkezinde ve civar köylerde büyük çaplı maddi hasar meydana geldiğini açıkladı.

Yağışların hafta sonuna kadar devem edeceği bilgisini aldıklarını belirten Tarhan, vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Bu arada, Kadirli-Andırın karayolunda meydana gelen çökme nedeniyle,  jandarma ekipleri tarafından trafik akışının kontrollü şekilde sağlandığı bildirildi.