Osmaniye'de teröre tepki

Osmaniye'de teröre tepki
Osmaniye'de teröre tepki
- Düziçi ilçesinde AK Parti, CHP, MHP ve beş belediye, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etti

OSMANİYE (AA) - Düziçi ilçesinde AK  Parti , CHP , MHP ile beş belediye , son günlerde yaşanan terör olayların protesto etti.

İlçe Emniyet müdürlüğü önünde toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Sık sık "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atan gruba çevredeki vatandaşlar ve esnaf alkışlarıyla destek verdi.

Cumhuriyet Meydanı'na gelen grup burada saygı duruşunda bulunup ve İstiklal Marşı okudu. Ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

AK Parti, CHP, MHP ve merkez ilçe ile Ellek, Yarbaşı, Böcekli ve Atalan belediyeleri adına yapılan açıklamayı okuyan Dursun Yeşiloğlu, parti ayrımı yapmadan terörü lanetlemek, şehitleri anmak, birlik ve beraberliği haykırmak için bir araya geldiklerini belirtti. 

Ülkedeki huzurun bozulmasına asla müsaade etmeyecekleri vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizi parçalamak için haçlı seferi düzenleyen sömürge güçlerin maşası olan malum terör örgütü ülkemizi ve askerimizi hedef seçmiştir. Vaat edilmiş topraklar üzerinde büyük İsrail'i, büyük Ermenistan'ı kurma projesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Birliğimizi haykırıyor, ayrıştırmayı asla kabul etmiyoruz. Bu topraklarda kökeni, dini, mezhebi ne olursa olsun 78 milyon vatandaşımızın huzuru ve refahı esas alarak kardeşlik içinde yaşamaya devam edeceğiz."

Açıklamanın ardından çeşitli sloganlar atan grup, daha sonra dağıldı.