Osmaniye'de üreticilere "koç" dağıtıldı

Osmaniye'de üreticilere "koç" dağıtıldı
Osmaniye'de üreticilere "koç" dağıtıldı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında, 33 yetiştiriciye damızlık Akkaraman ırkı koç dağıtıldı.Gıda,...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi" kapsamında, 33 yetiştiriciye damızlık Akkaraman ırkı koç dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, törende, yaptığı açıklamada, projenin hedefinin hayvancılıkta verimliliği artırmak olduğunu belirtti.

  Proje kapsamında alınan erkek damızlık koyunların ücretinin yüzde 75'ini Bakanlığın karşıladığını aktaran Sağlam, şunları kaydetti:

"Daha önce de 29 yetiştiriciye İvesi ırkı koç ve 15 yetiştiriciye Kıl Keçisi ırkı teke dağıtımı yapıldı. Bugün de 33 yetiştiriciye 40 bin lirası Bakanlık katkısı 13 bin 500 lirası da yetiştirici katkısı olmak üzere toplam 53 bin 500 lira tutarında Akkaraman ırkı koç dağıtımı yapıldı. Bugüne kadar projeye kayıtlı 77 yetiştiriciye 110 bin 700 lira tutarında koç ve teke dağıtımı yapıldı. Ayrıca 147 yetiştiriciye toplam 2 milyon 525 bin lira destekleme ödendi."

Konuşmanın ardından dağıtımı yapıldı.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Erkek

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  osmaniye