Osmaniye'de üreticiye zirai ilaç yardımı

Osmaniye'de üreticiye zirai ilaç yardımı
Osmaniye'de üreticiye zirai ilaç yardımı
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de üreticilere Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele kapsamında zirai ilaç dağıtıldı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü...

OSMANİYE (AA) ? Osmaniye'de üreticilere Akdeniz Meyve Sineği ile mücadele kapsamında zirai ilaç dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, ilaç dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, bakanlık tarafından Adana , Hatay ve Osmaniye'de pilot proje başlatıldığını söyledi.

Akdeniz meyve sineğiyle mücadele sayesinde sağlıklı, güvenilir meyve üretimi yapılarak çevre ve insan sağlığının korunmasının hedeflendiğini aktaran Sağlam, şunları kaydetti:

"Proje Adana'nın Ceyhan ve Yumurtalık ilçesi, Osmaniye merkez ve Toprakkale ilçesi, Hatay'ın  Erzin, Dörtyol ve Arsuz ilçelerinde yürütülecektir. Bu zararlıyla mücadeleyi önemsiyoruz. Bakanlığımız bu ilaçları üreticilerimize ücretsiz olarak dağıtımı yapılmak üzere gönderdi. Çünkü elde edilen ürünün ihracata yönelik pazarlanmasında bu zararlı ile bulaşık olmaması önemli. Üreticilerimizin de gereken hassasiyeti göstermesi elde edilecek ürünün kalitesi ve pazarlanması açısından önemli. Üreticilerimiz teknik talimatların dışında ilaç kullanılmamalı."

Konuşmanın ardından çiftçilere ücretsiz ilaç dağıtımı yapıldı.


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Adana

  ,

  HATAY

  ,

  çevre

  ,

  dörtyol

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  osmaniye