Osmaniye'de YGS heyecanı

Osmaniye'de YGS heyecanı
Osmaniye'de YGS heyecanı
OSMANİYE (AA) - Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Osmaniye'de saat 10.00'da başladı.Adaylar, sınava...

OSMANİYE (AA) - Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Osmaniye'de saat 10.00'da başladı.

Adaylar, sınava girecekleri binaların önünde, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için saat 09.00'da hazır bulundu.

Sınav nedeniyle güvenlik önlemleri alınırken, sınavın yapıldığı her salona duvar saati, adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şekerleme ve peçete gibi malzemeler, ÖSYM tarafından sağlandı. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebildi.

Adaylar giriş kontrollerinin ardından sınıflara alındı.

Bu arada, adaylar sınav heyecanı yaşarken aileleri de Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti, tespih çekti. Bazı vatandaşlar ise gazete ve kitap okudu.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, yardım isteyen 20 kadar adayın evine giderek, sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı gibi eksikleri tamamlayıp, onların sınava girmesini sağladığı öğrenildi.