"Oyunlarla Din Eğitimi Projesi"

"Oyunlarla Din Eğitimi Projesi"
"Oyunlarla Din Eğitimi Projesi"
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde lise öğrencilerinin hazırladığı "Oyunlarla Din Eğitimi Projesi", Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyenlere...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde lise öğrencilerinin hazırladığı "Oyunlarla Din Eğitimi Projesi", Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyenlere kolaylık sağlıyor.

Osman Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri Zeynep Birdal, Naime Büyükikiz, Fatma Yıldırım ve Hürü Ahraz, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) bilim fuarına, "Oyunlarla Din Eğitimi Projesi" ile katıldı.

Osman Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Cavit Onat, AA muhabirine, öğrencilerin ve her yaştan insanların daha kolay ve eğlenceli Kur'an-ı Kerim öğrenmesini sağlamak amacıyla proje hazırladığını söyledi.

TÜBİTAK, bilim fuarına katılan öğrencilerin projesini başarılı bulan Onat, "Emeği geçen öğrencilerimizi kutluyorum. Teknolojiyi en güzel şekilde kullanarak projeyi ortaya çıkaran öğrencilerimize başarı diliyorum. Görme engelli öğrenciler ve her yaştan insanlar projeden faydalanacak" diye konuştu.

Öğrencilerden Zeynep Birdal da yarışmada iddialı olduklarını belirterek, alt tarafını Türkçe, üst tarafını da Arapça kabartma harflerle yaptıkları çalışma ile Kur'an-ı Kerim'i herkesin daha kolay öğrenebileceğini ifade etti.