Potada maçın ardından

Potada maçın ardından
Potada maçın ardından
- İstanbul Üniversitesi BGD Başantrenörü Okul: "Ligi dördüncü bitirmek adına bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bunu başardığımız için mutluyum" - Osmaniye Gençlik Başantrenörü Poyraz: "İnşallah gelecek sezon İkinci Lig'den daha iyi bir takımla, kalıcı olmak için yeniden Birinci Lig'e yükseleceğiz"

OSMANİYE (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) Osmaniye Gençlik'i 93-81 yenen İstanbul Üniversitesi BGD'nin Başantrenörü Hasan Fırat Okul, ligi dördüncü bitirmek adına kazanmaları gereken bir maçtan galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu kaydetti.

Okul, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, deplasmanda galip gelmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Maçı kazanan sporcularını kutlayan Okul, şunları söyledi:

"Ligi dördüncü bitirmek adına bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bunu başardığımız için mutluyum. Sporcularım iyi mücadele ederek maçı kazandı, onları kutluyorum. Rakibimiz geçen hafta ligden düştüğünü gösterdi fakat ne kadar güçlü bir ekip olduğunu bu maçta gördük. Ligde yaşadıkları bazı şanssızlıklar onlar için iyi olmadı. Kendilerini vermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Osmaniye Gençlik'in tekrar birinci lige çıkmasını bekliyoruz."

- Osmaniye Gençlik cephesi

Osmaniye Gençlik Başantrenörü Harun Poyraz da geçen hafta Edirne deplasmanında aldıkları sonuçla ligden düşmelerinin kesinleştiğini anımsattı.

Sporcularının iyi mücadele ettiğini fakat bunun galibiyet için yeterli olmadığını ifade eden Poyraz, galip gelen konuk ekibi kutladı.

Poyraz, şunları kaydetti:

"Bize bir şans verildi. Ben de takımıma iyi basketbol oynattığımı düşünüyorum. Tabii iyi oyunun sonuca yansıması gerekiyor. Bunu başaramadığımız için de üzgünüz. Galip gelen rakibimizi kutluyorum. Artık Birinci Lig 'den düştük. İnşallah gelecek sezon İkinci Lig'den daha iyi bir takımla, kalıcı olmak için yeniden Birinci Lig'e yükseleceğiz. Sezon boyunca bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza ve takıma emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."