Romanyalı eğitimcilerin Osmaniye ziyareti

Romanyalı eğitimcilerin Osmaniye ziyareti
Romanyalı eğitimcilerin Osmaniye ziyareti
OSMANİYE (AA) - Romanyalı eğitimciler, "Eğitim Öğretimde Disiplinler Arası Etkileşim ve İş Birliği" projesi kapsamında Osmaniye'yi ziyaret etti.İl...

OSMANİYE (AA) - Romanyalı eğitimciler, " Eğitim Öğretimde Disiplinler Arası Etkileşim ve İş Birliği" projesi kapsamında Osmaniye'yi ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlü Ramazan Çelik, ziyarette yaptığı açıklamada, Romanya Baia Mare Inspectoratul Şcolar Judetean Maramureş Eğitim ve Teftiş Kurumu ile yürütülen, Erasmus+KA2 Okul Ortaklığı programı kapsamında, 12 kişilik Romanyalı eğitim müfettişi ve öğretmenin ziyarette bulunduğunu belirtti.

Uluslararası projelerin öğrencilerde yabancı dil öğrenme farkındalığını geliştirdiğini aktaran Çelik, şunları söyledi:

"Romanyalı eğitimcileri ağırlamaktan mutluyuz. Proje sayesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim öğretimde etkileşim ile öğrenme becerilerinin en üst düzeye çıkarılması, derslere etkin katılımın sağlanması hedefleniyor. Uluslararası projeler, öğrencilerde yabancı dil öğrenme farkındalığı oluşturuyor ve farklı kültürlere karşı hoşgörüyü geliştiriyor."  

Çelik, misafirlere kurumu gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Romanyalı heyet, daha sonra Tosyalı Özel Eğitim ve Uygulama Merkezini ziyaret etti. Öğrencilerin yaptığı ürünlerden oluşan sergiyi gezen heyet ardından İstiklal İlkokulu ve 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yapılan çalışmaları inceledi.