Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:
- "Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması demek, ülkemizdeki Çanakkale ruhunun, kardeşlik hukukunun yeniden canlanması demektir"

OSMANİYE (AA) - Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması halinde Türkiye 'de Çanakkale ruhunun, kardeşlik hukukunun yeniden canlanacağını ifade etti.

Memiş, Osmaniye Yeniköy'de sendikalarının il temsilciliğince düzenlenen etkinlikte, Samsun'da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'u rahmetle andı.

Çözüm Süreci'ne ilişkin değerlendirmede bulunan Memiş, sürecin başlamasıyla kamu çalışanlarının bölgeye gönül rahatlığıyla gittiğini, bölge insanının ailesiyle yaylaya çıkabildiğini, köyünde piknik yapabildiğini, şehit cenazelerinin gelmediğini söyledi.

Ellerini değil, gövdelerini bu süreçte taşın altına koyacaklarını vurgulayan Memiş, şöyle konuştu:

"Zira Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşması demek, ülkemizdeki Çanakkale ruhunun, kardeşlik hukukunun yeniden canlanması demektir. Analar ağlamasın, çocuklar ölmesin, kan ve gözyaşı akmasın, terörle mücadeleye harcanan kaynaklar ekonomiye oradan da milli gelire harcansın istedik ve sürecin sonuna kadar arkasında olduk.

Çözüm Süreci birilerinin hoşuna gitmedi. Çanakkale'de 100 yıl önce bu ülkeye girmek isteyen düşman, başaramamıştı. Çözüm Süreci başarıya ulaşırsa yine bu ülkeyi bölemeyecekler, kardeşlik hukukunu bozamayacaklar. Türkiye'de kardeşlik hukuku bozulursa halk birbirine düşürülürse tüm dünya mazlumları başsız kalacaktır. Onun için hepimize çok büyük görevler düşüyor. Kim ne derse desin, kim Memur-Sen'i duruşundan dolayı eleştirirse eleştirsin, kim bizi yandaş ilan ederse etsin, evet biz, yandaşız, biz milletin yanında olanın yanındayız. Biz, bu millete değer verenin, bu milletin değerlerini koruyanların yanında durmaktan da gurur duyarız."

- Opr. Dr. Furtun'un öldürülmesi   

Memiş, Samsun'da Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde Opr. Dr. Kamil Furtun'un, silahlı saldırıda yaşamını yitirdiğini anımsatarak, "Sağlıkta memnuniyetin arttığı, vatandaşın sağlık hizmetlerinde adam yerine konulduğu bir dönemde maalesef görüyoruz ki şiddet her geçen gün artıyor. Bu anlamda Sağlık Bakanlığının özellikle şiddetle ilgili mücadele noktasında daha kararlı adımlar atmasına ihtiyaç var" diye konuştu.

Memiş, ülke genelinde düzenleyecekleri etkinlikle Furtun'a yapılan saldırıyı kınayacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal da Memur-Sen ailesinin her zaman yanında olduklarını söyledi.