Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi

Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi
Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi
- Osmaniye'de sağlık çalışanları meslektaşlarının öldürülmesini protesto etti

OSMANİYE (AA) - Samsun'da özel bir hastanede görevli kadın hastalıkları uzmanı operatör doktor Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesi, Osmaniye'de sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Devlet Bahçeli Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde toplanan yaklaşık 50 kişi, meslektaşlarının öldürülmesine tepki göstermek amacıyla ''Kadına ve sağlık çalışanına şiddet sona ersin" yazılı pankart açtı.

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. M. Bengü Başlamışlı İmadoğlu, burada yaptığı konuşmada, Dağdemir'in öldürülmesi nedeniyle çok üzgün olduklarını söyledi.

Olayın kadına yönelik şiddet vakası olarak tanımlanmasını ve kadın cinayetleri kapsamında ele alınması gerektiğini ifade eden İmadoğlu, şunları kaydetti:

"Söz konusu olayın yalnızca bir kadın cinayeti olarak değerlendirilmesinin yeterli olmayacağına inanıyoruz. Son birkaç yıl içinde kaybettiğimiz meslektaşlarımız Ersin Arslan, Kamil Furtun da katiller önceden bilindiği ve tehditlerden haberdar olunduğu halde hastane ortamında öldürüldü. Meslektaşımız kadına yönelen bu şiddete karşı duyarsız kalmamış, başka bir kadını erkek şiddetinden korumak istemiştir. Dağdemir'in hayattan, çocuklarından, ailesinden, mesleğinden bir katil tarafından koparılması bizi fazlasıyla üzmüş, yaralamıştır. Başka bir can, başka bir yaşam için korkusuzca canını hiçe sayarak hayatını kaybeden fedakar meslektaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz."