Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı

Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı
Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı
- Diyarbakır'da jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olan uzman çavuş Gökşen'in cenazesi memleketi Osmaneli'de defnedildi - Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Arınç da katıldı

OSMANİYE (AA) - Diyarbakır'da jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda şehit olan jandarma uzman çavuş Fatih Gökşen'in (40) cenazesi memleketi Osmaniye'de toprağa verildi.

Diyarbakır'da düzenlenen askeri törenin ardından özel uçakla Adana Havalimanı'na getirilen şehit Gökşen'in cenazesi, helikopterle Düziçi ilçesine, oradan askeri cenaze aracıyla Karagedik köyü Enova Enerji Üretim A.Ş İlkokulu bahçesine getirildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesinin yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Osmaniye Valisi Kerem Al, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu,  MHP  Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ve askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin eşi Emine Gökşen, çocukları Kutay (10) ve Kayra (8) ile kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Gökşen'in 6 aylık oğlu Muhammed ise kadın polisler tarafından tören alanına getirildi.

Şehit uzman çavuş Gökşen'in cenazesi, Karagedik köyü mezarlığında defnedildi.

Defin sırasında şehidin oğulları Kutay ve Kayra, bir süre mezarın başında asker selamı vererek durdu. Büyük oğlu Kutay, babasının mezarına toprak attı.

 Diyarbakır'da jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda, jandarma uzman çavuş Gökşen şehit olmuş, 4 er ve bir geçici köy korucusu yaralanmıştı.