Şehit Yüzbaşı Alkan için mevlit okutuldu

Şehit Yüzbaşı Alkan için mevlit okutuldu
Şehit Yüzbaşı Alkan için mevlit okutuldu
- Şehidin babası Hasan Alkan, oğlu Jandarma Yarbay Mehmet Alkan hakkında özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve çıkan haberlerden üzüntü duyduğunu belirtti

OSMANİYE (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye'de mevlit okutuldu.

Şehidin ablasının Fatih Mahallesi'ndeki evinin önüne kurulan taziye çadırındaki mevlit programına Osmaniye Valisi Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, şehidin silah arkadaşları,  siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlitte kuran tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Şehidin babası Hasan Alkan, mevlit programında, yaptığı yazılı açıklama ile özellikle sosyal medyada oğlu Jandarma Yarbay Mehmet Alkan hakkındaki paylaşımlar ve çıkan haberlerden üzüntü duyduğunu belirtti. 

Alkan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Öncelikle bir şehit babası ve şehit ailesi olarak şehit evladımın ve evlatlarımın üzerinden yapılan bazı asılsız ve çirkin haberlerin varlığı beni böyle bir açıklama yapmaya mecbur bırakmıştır. Evladımın şehit olmasına bağlı olarak ben, kardeşleri ve aziz Türk halkımız, biliyorum ki derin bir üzüntü ve sahiplenme içerisindedir. Ben ve ailemce birinci ağızdan herhangi bir basın kuruluşuna demeç ya da röportaj verilmemiştir ancak milletimizin kültürü gereği taziyeye gelen herkes nezaketli bir şekilde karşılanmıştır. Buna gazeteciler de dahildir. Milletimizin anlayışına sığınıyor, demeç ve açıklama yapmadığımı ve yapmayacağımı, sadece acımızı yaşadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyorum."