Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Şırnak'taki askeri araca düzenlenen saldırıda şehit düşen 2 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın cenazesi, Osmaniye'de toprağa verildi - Törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı

OSMANİYE (AA) - Şırnak'ta teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın cenazesi, memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde defnedildi.

Şırnak'ta düzenlenen askeri törenin ardından özel uçakla Adana Havalimanı'na getirilen Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acar'ın (36) cenazesi, daha sonra Kadirli Devlet Hastanesi morguna götürüldü. 

Acar'ın cenazesi ardından, törenin düzenleneceği Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığı önüne getirildi.

Cenaze törenine şehidin ailesi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmaniye Valisi Kerem Al, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin eşi Elif Acar, eşinin Türk bayrağı örtülmüş tabutuna sarıldığı sırada fenalaşınca, sedyeyle tören alanından ambulansa taşındı. Şehidin oğulları 12 yaşındaki İbrahim Göksu ve 6 yaşındaki Efe Acar da babalarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Bu arada Bakan Kılıç, şehidin yakınlarına başsağlığı dilerken, kardeşi Ahmet Acar'ın koluna girerek tören alanına kadar eşlik etti.

Acar'ın cenazesi, İlçe Jandarma Komutanlığı önünde kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Kadirli Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.

Tören sonunda Bakan Kılıç ve Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, şehidin tabutuna sarılı Türk bayrağını kardeşi Ahmet Acar'a verdi.

Şırnak'ta Araköy mevkisinde, terör örgütü  PKK 'nın yola döşediği patlayıcı, dün askeri aracın geçişi sırasında patlatılmıştı. Olayın ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldıran teröristler, araçtaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar ve Jandarma Er Abdulkadir Pektaş'ı şehit etmiş, Jandarma Er Kadir Akpınar ve geçici köy korucusu Hasan Akyol'u da yaralamıştı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatılmıştı.