Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Şırnak'ın Uludere ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez'in cenazesi, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi - Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı

OSMANİYE (AA) - Şırnak'ın Uludere ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez'in cenazesi, memleketi Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Diyarbakır'da düzenlenen askeri törenin ardından özel uçakla Adana Havalimanı'na getirilen şehit Ölmez'in naaşı, cenaze namazının kılınacağı Bahçe ilçesindeki Ağacabey Camisi'ne getirildi.

Cenaze törenine şehidin ailesinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Osmaniye Valisi Kerem Al, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin,  AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, MHP  Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin eşi Tuba Ölmez (33), çocukları Yeşim Yaren (16) ve Ömer Yiğit Ölmez (12), annesi Cennet Ölmez ve kız kardeşi Sultan Günerdem'in Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktüğü törende şehidin yakınlarına başsağlığı dileyen Bakan Kılıç, şehidin oğlu Ömer Yiğit Ölmez ile de yakından ilgilendi.

Şehit Hüseyin Ölmez'in annesi ve eşi, fenalaştıkları için törenin bir kısmını sağlık ekiplerinin müdahale ettiği sedyeden izledi.

Şehit Ölmez'in cenazesi, kılınan ceraze namazının ardından Bahçe Şehir Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez, Şırnak'ın Uludere ilçesinde, Irak sınırında meydana gelen yangına müdahale ederken rahatsızlanmış ve kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu.