Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Bingöl'de askeri araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek'in cenazesi Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığındaki törenin ardından Kösepınar köyünde defnedildi - Törene Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı

OSMANİYE (AA) - Bingöl'deki bombalı saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek'in cenazesi, Kadirli İlçe Jandarma Komutanlığındaki törenin ardından Kösepınar köyünde defnedildi. 

Bingöl'de düzenlenen askeri törenin ardından özel uçakla Adana Havalimanı'na nakledilen şehit Gürlek'in cenazesi, helikopterle Kadirli ilçesine, oradan askeri cenaze aracıyla ilçe jandarma komutanlığına getirildi.

Cenaze törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Osmaniye Valisi Kerem Al, AK Parti Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar, Talip Küçükcan, CHP  Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Suat Önal, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin annesi Mahmude Gürlek, babası Hacı Gürlek, kardeşleri Yunus Emre ve Mehmet Gürlek tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit annesi ve babası bir süre oğlunun tabutunun yanında yürüdü. 

Burada kılınan cenaze namazının ardından helallik alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, aileye başsağlığı dileğinde bulundu. 

Şehit astsubay Gürlek'in devre arkadaşları da acılı aileyi teselli etmeye çalıştı.

Şehit astsubay Gürlek'in cenazesi, tekbirler eşliğinde Kösepınar köyü mezarlığına defnedildi.