Siirt'teki terör saldırısı

Siirt'teki terör saldırısı
Siirt'teki terör saldırısı
- Saldırıda şehit düşen askerlerden Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün Osmaniye'deki kayınbabasının evinde yas var

OSMANİYE (AA) - Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün (37) Kadirli ilçesindeki kayınbabasının evinde üzüntü hakim.

Kadirli Kaymakamı Muhittin Pamuk, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Hakan Bozgedik ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Serken Serdaroğlu, acı haberi şehidin Derviş Paşa Mahallesi'ndeki ailesine iletti.

Haberi alan şehidin kızı Aysel Aktürk ve kayınbabası Ali Küçüktamer göz yaşı döktü.

Küçüktamer, AA muhabirine, şehit damadının 1999-2000 yıllarında Kadirli'de görev yaptığını, Aysel (14) ve Ahmet (9) adında 2 çocuğunun olduğunu söyledi.

Şehidin eşi ile oğlu Ali'nin Siirt'te olduğunu, kızı Aysel'in ise Kadirli'de kendisinin yanında kaldığını ve üzüntüsünün büyüklüğünü anlatan Küçüktamer, "1 kız kardeşi bulunan şehidimizin babası 7 yıl önce vefat etti. Burdur'da annesi var. Kızı Aysel ise yaz tatilinde bizim yanımızda kalıyor. Vatan sağ olsun. Mekanı cennet olsun" dedi.

AK Parti  Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların taziyede bulunduğu şehit Aktürk'ün evine Türk bayrağı asıldı.

- Kızını sosyal paylaşım sitesinden tebrik etmişti

Öte yandan şehidin, bir sosyal paylaşım sitesinde, Adana'nın Ceyhan ilçesindeki Eczacı Bahattin-Sevinç Erdinç Fen Lisesini kazanmasından dolayı kızı Aysel'i tebrik ettiği öğrenildi.

Aktürk, kızı Aysel için paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Canım kızım babanın işi icabı ilköğretimi bitirene kadar 3 il, 5 okul değiştirdiğin halde, 3 yıl babasız okul okuduğun halde Allah gayretlerinin ve emeğinin karşılığını verdi. Şükürler olsun. Şu an bile ayrıyız. Devamında hayırlı üniversiteler kazanman dileğiyle seni kutluyorum canım kızım."

Şehidin, zaman zaman, teröre ve teröristlere tepkisini ortaya koyduğu paylaşımlar yaptığı da görüldü.

Aktürk, 10 Ağustos'taki paylaşımında, "Bu güne de şehit haberleriyle uyandık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa, acılı ailelerine sabır diliyorum. Allah'ım geride kalan güvenlik kuvvetlerimizi bu vatan hainlerinin her türlü saldırı, sabotajlarından, hain planlarından koru. Onları hain planlara karşı üstün kıl, vatan hainlerine de fırsat verme" ifadelerini kullandı.