Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı
Şırnak'taki terör saldırısı
- Ayvalık Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye'deki baba evinde yas var - Şehit babası Hasan Alkan: - "En son üç gün önce görüşmüştüm, yiyecek istemişti. Gönderdim, paket henüz ulaşmamıştı"

OSMANİYE (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye'deki baba evine acı haber ulaştı.

Osmaniye Garnizon Komutanı Albay Şefik Atak, 30 yaşındaki şehidin Fatih Mahallesi'ndeki kız kardeşinin evinde kalan babası Hasan Alkan'a ve yakınlarına şehadet haberini verdi.

Evin bulunduğu cadde girişine Türk bayrağı asıldı. Şehit Alkan'ın 8 kardeşten en küçüğü olduğu, iki yıldır görev yaptığı Şırnak'tan bir yıl önce Osmaniye'ye izinli geldiği öğrenildi.

- "Yiyecek istemişti, gönderdim, paket henüz ulaşmamıştı"

Baba Hasan Alkan, gazetecilere, oğlu ile en son 3 gün önce telefonla görüştüğünü söyledi.

Oğlunun, yöresel yiyeceklerden istediğini, hazırladıkları koliyi Şırnak'a gönderdiklerini anlatan Alkan, "Oğlum, vatan uğruna şehit oldu. Onun cennette yeri var. Bu işe bulaşanların Allah belasını versin. Ocaklarına ateş düşsün. Ben bu kadar derim. Allah onları da bu durumlara düşürsün inşallah. En son üç gün önce görüşmüştüm, yiyecek istemişti. Gönderdim, paket henüz ulaşmamıştı" dedi.