Suriyelilere çadır kentte iftar

Suriyelilere çadır kentte iftar
Suriyelilere çadır kentte iftar
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Cevdetiye Konaklama Tesisleri'nde iftar programı düzenlendi.Afet ve Acil Durum Yönetimi...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, Suriyeli sığınmacıların kaldığı Cevdetiye Konaklama Tesisleri'nde iftar programı düzenlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından verilen iftar yemeğinde Osmaniye Valisi Kerem Al,  kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, mülteciler arasından seçilen 300 kişiyle konaklama tesislerindeki sosyal etkinlik çadırında oruç açtı. Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul, oruçların açılmasının ardından dua yaptı.

Çortul, daha sonra yaptığı konuşmada, tüm müminlerin kardeş olduğunu belirterek, "Bu kardeşliğin bir gereği olarak devletimiz, milletimiz, hayırseverlerimiz, sivil toplum kurumlarımız ülkemize gelen Suriyeli misafirlerimize kucak açmışlardır. Bugün bu sofrada Suriyeli kardeşlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. İftar programının hazırlanması talimatını veren ve şefkat elini devletimiz adına ihtiyaç sahiplerine uzatan yetkililerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İftarın ardından Suriyeli misafirlerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Al, sorunların çözülmesi için çalışmaların yapılacağını söyledi.