TBB Başkanı Feyzioğlu, Osmaniye'de

TBB Başkanı Feyzioğlu, Osmaniye'de
TBB Başkanı Feyzioğlu, Osmaniye'de
OSMANİYE (AA) - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Osmaniye Barosunun "Birlik ve Beraberlik Toplantısı"na katıldı.Feyzioğlu, bir...

OSMANİYE (AA) -  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Osmaniye Barosunun "Birlik ve Beraberlik Toplantısı"na katıldı.

Feyzioğlu, bir restoranda düzenlenen toplantı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, avukatların, Türkiye'nin birliği ve beraberliğinin temsilcisi olduğunu söyledi.

Bir gazetecinin, MİT tırlarına ait olduğu öne sürülen görüntülere yayın yasağı getirilmesiyle ilgili sorusu üzerine Feyzioğlu, tırlarda silah yoksa bunun devlet sırrı olmadığını, görüntüler gerçekse basının bunu haber verme zorunluluğu bulunduğunu savundu.

Tırların Türkmenlere değil, El Nusra, DEAŞ bölgesine doğru hareket ettiğini, bu konuda soru işaretlerinin olduğunu öne süren Feyzioğlu, "Bu işin bir de uluslararası boyutu var. Devlet eliyle dava dosyaları hazırlanıyor ve bu dosyalara giren her delil, uluslararası hukukta bizim boynumuzu bükebilir" dedi.

Osmaniye Barosu avukatlarının katıldığı toplantı, basına kapalı yapıldı.