TKBL'de maçın ardından

TKBL'de maçın ardından
TKBL'de maçın ardından
- Adana ASKİ Spor Başantrenörü Artun: "Takımımın ikinci yarıdaki performansıyla maçı kazandık" - Osmaniye Gençlik Başantrenörü Ünlü: "Bundan sonraki rakiplerimize kolay kolay maç vermeyeceğiz"

OSMANİYE (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) deplasmanda Osmaniye Gençlik'i 84-69 yenen Adana ASKİ Spor 'un Başantrenörü Kaan Artun, sporcularının ikinci yarıdaki performansıyla maçı kazandıklarını söyledi.

Artun, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki takım için de önemli olan mücadeleden galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Maçı kazanan sporcularını kutlayan Artun, şöyle devam etti:

"Biz bugün oyuna kötü başladık. İlk yarıda 45 sayıya izin vermek bizim kabullenebileceğimiz bir durum değil. İkinci yarıda oyuncularım daha iyi mücadele etti. Takımımın ikinci yarıdaki performansıyla maçı kazandık. Haftaya Fenerbahçe maçımız var. Osmaniye Gençlik ligde kalma mücadelesi veriyor. Antrenör değişikliğine gittiler. Onların durumunu en iyi anlayabilecek antrenörlerden biri benim. Geçen sezon benim takımım da aynı mücadeleyi veriyordu. Her maçları final gibi geçecektir."

 

- Osmaniye Gençlik cephesi

Osmaniye Gençlik Başantrenörü Ender Ünlü, maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu belirtti.

Takımının oyunundan memnuniyetini dile getiren Ünlü, şunları kaydetti:

"Maça iyi başladık. Oyuncularım çok isteklilerdi. İlk yarıda iyi bir performans sergiledik. Yaptığımız strateji tuttu. ASKİ'yi çok iyi etüt etmiştik. Tabi rakibimizin çok tecrübeli oyuncuları var. İkinci periyottan sonra iyi oynadılar. Her geçen gün daha iyi mücadele ediyoruz. Ben daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Bundan sonraki rakiplerimize kolay kolay maç vermeyeceğiz. Bunu oyuncularım sahada gösterdi, onlara inanıyorum."