TKBL'de maçın ardından

TKBL'de maçın ardından
TKBL'de maçın ardından
- Beşiktaş Başantrenörü Buharalı: "Osmaniye Gençlik karşısında, sezonun en iyi basketbolunu oynadık. Bu galibiyet bizim için değerli bir galibiyet oldu" - Osmaniye Gençlik Başantrenörü Poyraz: "Ligde kalma mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz"

OSMANİYE (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) deplasmanda Osmaniye Gençlik'i 82 ? 68 yenen Beşiktaş 'ın başantrenörü Ömer Buharalı, takımının sezonun en iyi basketbolunu oynadığını söyledi.

Buharalı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, deplasmandan galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Maçı kazanan sporcularını kutladığını ifade eden Buharalı, şöyle devam etti:

"Biz bu maça çekinerek geldik, zor olacağını biliyorduk ve öylede oldu. Maçta, sonlara doğru fark açıldı. Oyun kurucularımızın sakatlıklarına rağmen, sahada asistlerimiz ve topu paylaşmamız iyiydi. Bütün oyuncularımız farklı pozisyonda oynamak zorunda kaldı. Osmaniye Gençlik karşısında, sezonun en iyi basketbolunu oynadık. Bu galibiyet bizim için değerli bir galibiyet oldu. Bundan sonra kalan 6 maça bakıp, play-offa kalmayı hedefliyoruz."

- Osmaniye Gençlik cephesi

Osmaniye Gençlik Başantrenörü Harun Poyraz, maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu belirtti.

Sporcularının iyi mücadele ettiğini fakat bunun galibiyet için yeterli olmadığını kaydeden Poyraz, "Ben Osmaniye çocuğuyum. Gücümüz nispetinde sezon sonuna kadar ligde kalmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Sporcularım, Beşiktaş'a karşı ellerinden geleni yaptı. Kalan 6 maçta, ligde tutunabilmek için puanlar almak istiyoruz" dedi.