TKBL'de maçın ardından

TKBL'de maçın ardından
TKBL'de maçın ardından
- Osmaniye Gençlik Başantrenörü Poyraz: "İyi bir kadroya sahibiz. Takımımın ligde bulunduğu yeri hak etmediğini düşünüyorum" - Adana BOTAŞ Başantrenörü Yıldızoğlu: - "Bizim için bedeli çok ağır bir yenilgi oldu"

OSMANİYE (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL), Adana BOTAŞ'ı 72-60 yenen Osmaniye Gençlik'te, başantrenör Harun Poyraz, takımının iyi bir kadroya sahip olduğunu ancak ligde bulundukları yeri hak etmediklerini söyledi.

Poyraz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahadan galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Maçı kazanan sporcularını kutladığını ifade eden Poyraz, şöyle devam etti:

"Rakibimize göre maç sonuna kadar üstün oynayan taraf bizdik. Sporcularım iyi mücadele ederek, sahadan galip ayrılmasını bildi. Takımımız sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İyi bir kadroya sahibiz. Takımımın ligde bulunduğu yeri hak etmediğini düşünüyorum. Fakat biz her şeye rağmen sezon sonuna kadar bütün maçlarımızı kazanmak için sahaya çıkacağız. Sezon sonuna kadar kentimizi en iyi şekilde temsil etmeye gayret edeceğiz."

- Adana BOTAŞ cephesi

Adana BOTAŞ Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu belirtti.

Play-off için mutlaka kazanmaları gereken maçı kaybettiklerini ifade eden Yıldızoğlu, galip gelen ev sahibi ekibi de  kutladı. 

Hiçbir mazeretlerinin bulunmadığını belirten Yıldızoğlu, "Play-off yolunda mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Sahada gerekli doğruları yapmadık. Kolay ve bize yakışmayacak hatalar yaptık ve maçı kaybettik. Bizim için bedeli çok ağır bir yenilgi oldu. Bu, bizim planlarımız içinde olmayan bir mağlubiyetti. Osmaniye ekibini tebrik ediyorum" dedi.    


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  Taraf

  ,

  Sahadan

  ,

  sezon

  ,

  maç

  ,

  osmaniye