TKBL'de maçın ardından

TKBL'de maçın ardından
TKBL'de maçın ardından
- Osmaniye Gençlik Başantrenörü Poyraz: "Umarım bu gayretlerimiz, verdiğimiz mücadele sonunda ligde kalırız" - Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Orak: "İkinci ve dördüncü periyotlarda maçı çevirmeye çalıştık fakat rakibimiz daha üstün oynadı"

OSMANİYE (AA) - Türkiye  Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 78-61 yenen Osmaniye Gençlik'in başantrenörü Harun Poyraz, ligde kalmak istediklerini söyledi.

Poyraz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahadan galip ayrıldıkları için mutlu olduğunu belirtti.

Sporcularını kutladığını ifade eden Poyraz, şöyle devam etti:

"Maçın sonuna kadar üstün oynayan taraf bizdik. Sporcularım iyi mücadele ederek, sahadan galip ayrılmasını bildi. Sporcular beni, antrenörden ziyade ağabey olarak görüyor. İyi bir takım olduğumuzu her zaman söylüyorum. Umarım bu gayretlerimiz, verdiğimiz mücadele sonunda ligde kalırız. Bunu başarabilmek için son üç maçımızı kazandığımız gibi kalan iki maçımızı da kazanmayı diliyorum."

- Mersin Büyükşehir Belediyesi cephesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başantrenörü Olcay Orak da maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu belirtti.

Rakiplerinin daha iyi oynayıp galip geldiğini ifade eden Orak, ev sahibi ekibi kutladığını söyledi.

Orak, "Elimizden geldiğince mücadele ederek özellikle ikinci ve dördüncü periyotlarda maçı çevirmeye çalıştık fakat rakibimiz daha üstün oynadı. Osmaniye ekibi bana göre ligde kalmayı da hak ediyor. Aynı bölgenin takımı olarak inşallah onlar da ligde kalır ve bölgemizi Birinci Lig'de temsil eder" dedi.