Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, mesaj yayımladı

OSMANİYE (AA) ? Osmaniye Valisi Kerem Al ve Belediye Başkanı Kadir Kara, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 Vali Al, mesajında, Türk Polis Teşkilatının, yabancı ülke polis teşkilatlarına eğitim veren bir kurum haline geldiğini belirtti.

 Polisin, kamu düzeninin sağlanması, can ve mal güvenliğinin korunması, suçların önlenmesi ve halkın emniyetini muhafaza etmek amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptığını ifade eden Al, şunları kaydetti:

"Sahip olduğu 170 yıllık tecrübesine, eğitimli personeli ve çağın gereksinimlerine uygun teknolojik alt yapısını da ekleyerek, ülkemizin başarılı kurumlarından olan emniyet teşkilatımız yapmış olduğu çalışmalarla dünya polis teşkilatları arasında önemli bir yer alarak, yabancı meslektaşlarına eğitim veren bir kurum haline gelmiştir. Emniyet Teşkilatımızın, 10 Nisan Polis Gününü kutluyor, ülkemizde huzur, güven ortamının tesisi adına ve terörle mücadele uğruna görevi başında şehit düşerek aramızdan ayrılan personellerimize Allah'tan rahmet, gazi polislerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum."

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise yayımladığı mesajında, emniyetin sosyal projeleri sayesinde, kentte suç işlenmesinin azaldığına dikkat çekerek, "Şehrimizdeki güven ortamının her geçen gün daha da arttığına şahit oluyoruz. Belediye olarak polisimizle koordineli çalışarak, suçların azalmasına yönelik projelere destek veriyoruz" ifadesini kullandı.