Türkiye'nin ilk hokey sahası tamamlanmak üzere

Türkiye'nin ilk hokey sahası tamamlanmak üzere
Türkiye'nin ilk hokey sahası tamamlanmak üzere
- Yapımı devam eden hokey sahası tamamlandığında ulusal ve uluslararası organizasyonlar Osmaniye'de yapılacak - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Demir: "Olimpik bir branş olan hokey, şehrin ekonomik ve sosyal açıdan gelişimine katkı sağlayacak"

OSMANİYE (AA) - ÜMİT KAHRIMAN - Yapımı devam eden Türkiye 'nin ilk hokey sahası tamamlandığında ulusal ve uluslararası hokey organizasyonları Osmaniye'de yapılacak. Yatırımın kentin ekonomik ve sosyal açıdan canlanmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, AA muhabirine, tesisin soyunma odaları, tel örgüleri, tribün, ışıklandırma ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, sentetik halısının ise serildiğini söyledi. 

Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Daire Başkanlığı tarafından kente yaptırılan Türkiye'nin ilk hokey sahasında ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmayı amaçladıklarını belirten Demir, şunları söyledi:

"Hokey sahasının tamamlanmasıyla, bu spora ilginin artmasını bekliyoruz. Kentimizden milli takıma 2002'den beri 70 sporcu kazandırıldı. Bir dönem milli takımın iskelet kadrosu bizim sporculardan oluşmaktaydı. Bu başarımızın bir ödülü olarak ülkenin ilk hokey sahası kentimize yapıldı. Olimpik bir branş olan hokey, şehrin ekonomik ve sosyal açıdan gelişimine katkı sağlayacak, ayrıca ulusal ve uluslararası organizasyonlar bu sahada düzenlenecek."

Demir, hokey sahalarının artmasıyla, olimpik branş olan hokeyde önemli başarılar elde edileceğine inandığını ifade etti.

Hokey Federasyonu organizasyonu ile açık alan ve kapalı alan hokey müsabakaları yapıldığını anlatan Demir, şöyle devam etti:

"Hokey branşında kapalı alan müsabakalar spor salonlarında, açık alan müsabakalar sentetik zeminli futbol sahalarında yapılıyor. Her ilde böyle sahalar olmadığı için de kulüpler sıkıntı yaşıyor. Osmaniye'de de hokey 2002 yılından beri aktif olarak oynanıyor. Spor salonlarında ve sentetik zeminli halı sahalarda idmanlarını yapan sporcularımız kısa sürede büyük aşama kaydetti. Şimdi kentimize yapılan bu saha hokeyde büyük aşamalar kaydetmemizi sağlayacak. Kulüp maçlarının oynanacağı bu saha sayesinde hokeye ilgi aratacak, yapılacak büyük organizasyonlarla da sporcularımız tecrübe kazanarak, başarılarını arttıracaktır."

Demir, kentteki Gençlik Spor Erkek Hokey Takımı'nın Açık Alan Süper Ligine yükseldiğini, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Kadınlar Hokey takımının da Kadınlar Salon Birinci Liginde mücadele ettiğini sözlerine ekledi.