Tüysüz beldesinde çifte seçim

Tüysüz beldesinde çifte seçim
Tüysüz beldesinde çifte seçim
- Danıştay'ın belediyeliği iade kararı verdiği Osmaniye'nin Tüysüz beldesinde seçmen, hem milletvekillerini hem de belediye başkanını belirlemek için sandık başına gitti - Belde belediye başkanlığı için AK Parti, MHP ve Saadet Partisi adayları yarışıyor

OSMANİYE (AA) - Danıştay'ın belediyeliği iade kararı verdiği Osmaniye'nin Toprakkale ilçesine bağlı Tüysüz beldesinde, çifte seçim heyecanı yaşanıyor.

Belde tüzel kişiliğini 28 Mart 2013'te yeniden kazanan Tüysüz'de 3 bin 212 seçmen, milletvekilinin yanı sıra belediye başkanını da belirlemek için sandığa gitti.

Belediye başkanlığı için AK Parti 'den Ökkeş Demirci, MHP 'den Veli Fidan ve Saadet Partisi'nden Ramazan Karaburç yarışıyor.

Tüysüz, 1999'da belde statüsü kazandı, ilçeye yakınlığı ve belediye birimlerinin yetersizliği nedeniyle 11 Ağustos 2013'te Bakanlar Kurulu kararıyla Toprakkale ilçesine mahalle olarak bağlandı. Danıştay'a yapılan yürütmeyi durdurma başvurusu, 28 Mart 2013'te sonuçlanarak, beldenin tüzel kişiliği iade edildi.

Bu gelişme üzerine Yüksek Seçim Kurulu, önce 14 Aralık 2014'te beldede yerel seçim yapılmasına karar verdi, ardından genel seçimlere bir yıldan az süre kaldığı için seçmenin bugün sandık başına gitmesini karara bağlamıştı.

Tüysüz beldesinde Belediye Başkan Vekilliği görevini, Toprakkale Kaymakamı Murat Uzunparmak sürdürüyor.