Üç yaşındaki "Sultan", 10 gündür bulunamadı

Üç yaşındaki "Sultan", 10 gündür bulunamadı
Üç yaşındaki "Sultan", 10 gündür bulunamadı
- Osmaniye'de 10 gün önce dereye düştüğü tahmin edilen Sultan Göl'ü arama çalışmaları sürüyor

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde dereye düştüğü tahmin edilen üç yaşındaki Sultan Göl'ü arama çalışmaları, 10. gününde de sonuç vermedi.

Kaybolduğu Yeşilyurt köyü ile Aslantaş Barajı arasındaki 25 kilometrelik Sabun Çayı ve çevresini günlerdir arayan jandarma ile AFAD ekipleri, kız çocuğuna ait ize rastlayamadı. 

Baba Osman Göl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının jandarma, AFAD ve köylüler tarafından aralıksız devam ettiğini belirterek, her geçen gün umutlarının tükendiğini söyledi.

Sultan'ın kaybolmasının ailesini çok etkilediğini anlatan Göl, şunları kaydetti:

"Çarşıya, pazara, nereye gidersem Sultan'ı yanımda götürürdüm. Daha önce ben olmadığım zaman hiç arabadan ayrılmaz, beni beklerdi. Bir an önce bulunsaydı hem biz hem köylü hem de günlerdir burada arama yapan görevliler rahatlayacaktı. Her gün bıkmadan, usanmadan 'bulunsun' diye çaba gösteriyorlar, yoruluyorlar, Allah hepsinden razı olsun."

Sultan'ın babası Osman Gök'ün kullandığı otomobil, 8 Nisan'da Yeşilyurt köyündeki evlerine giderken Sabun Çayı'nı geçtiği sırada arızalanmıştı. Bir akrabasından yardım istemek amacıyla aracından ayrılan Gök, döndüğünde kızını otomobilde bulamamıştı.


  ETİKETLER:

  Kız

  ,

  AFAD

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  osmaniye