Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü
Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Halk Sağlığı İl...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nün etkinliğinde, Valilik kompleksinde toplanan Osmaniye Off-Road Kulübü, Bisiklet Derneği ve Motosiklet Kulübü üyeleri, şehir turu attı.

Halk Sağlığı İl Müdürü Alper Latif Boz, yaptığı konuşmada, bağımlılık yapıcı madde kullanımının zararlarına dikkat çekmek için etkinlik düzenlendiğini belirtti.

bağımlılık yapıcı madde kullanımının toplumsal sorunlarından olduğunu ifade eden Boz, şunları kaydetti:

"Madde kullanımı pek çok sağlık sorununu beraberinde getirmesinin yanında toplumsal alanda psikososyal iyilik halini de olumsuz yönde etkileyen bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uyuşturucu maddelerin hiçbir güvenli kullanım şekli yoktur ve kullanan herkes için bağımlı olma riski eşittir. Bu sebeple çevreden gelen her türlü madde teklifine hayır demek, bu mücadelede öncelikli ilkemizdir. Madde bağımlılığı ile mücadelede en temel faktör, eğitim ve ailedir. Bilgilendirme çalışmalarımızda öncelikli hedef kitle gençler ve aileler olsa da bu alanda mücadele veren kamu kurum personeli ve konuya hassasiyet gösteren vatandaşlarımızla da iletişim ve bilgi paylaşımını sürdürmekteyiz."

Uyuşturucu kullanımını önlemek için çalışma yapıldığına dikkati çeken Boz, "Çalışma çerçevesinde gençlerin boş vakitlerini verimli değerlendirebilmeleri ve madde alt kültürü ile tanışmalarını engellemek amacıyla alternatif spor faaliyetlerine ve spor kulüplerine yönlendirilmesi amaçlanmıştır. Bu anlamda, kurumumuz organizasyonunda Osmaniye Bisiklet Derneği, Osmaniye Motosiklet Kulübü ve Osmaniye Off-Road üyelerinin desteği ile farkındalık etkinliği yaptık. Katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Kamu

  ,

  iletişim

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  osmaniye