Uyuyan çocuğunu "öldü" sanıp, doktoru dövdü

Uyuyan çocuğunu "öldü" sanıp, doktoru dövdü
Uyuyan çocuğunu "öldü" sanıp, doktoru dövdü
- Osmaniye'de baba, muayene ettirip evine götürdüğü ve uyandıramadığı oğlunu "öldü" sanarak, uyku ilacı yazan doktoru dövdüğü iddiasıyla gözaltına alındı - Hastaneye kaldırılan aile hekimi Mehmet Ali Aykan: "Saldırganın oğlu, uyuşturucu kullanıyordu, uyku ilacı yazmıştım. Ailesi, çocuklarının öldüğünü sanmış, aslında çocuk uyuyormuş. Saldırıyı bu yüzden gerçekleştirmiş"

OSMANİYE (AA) - Aile sağlığı merkezinde muayene ettirip evine götürdüğü oğlunu uyandıramayınca öldüğünü sanan baba, uyku ilacı yazan 62 yaşındaki doktoru dövdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Kurtuluş Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor Mehmet Ali Aykan'ın, muayene odasında, hasta yakını Mahmut D. (48) tarafından sopayla dövüldüğü öne sürüldü.

Kafasından yaralanan Aykan, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Mahmut D, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Aykan, gazetecilere, muayene odasına giren şüphelinin kendisine saldırdığını iddia ederek, "Poşet içerisinde getirdiği sopayla bana vurdu. Neye uğradığımı şaşırdım. Saldırganın oğlu, uyuşturucu kullanıyordu. Uyuması için uyku ilacı yazmıştım. Ailesi, sabah kalktıklarında çocuklarının öldüğünü sanmış, aslında çocuk uyuyormuş. Saldırıyı bu yüzden gerçekleştirmiş" dedi.

Bu arada, Osmaniye Halk Sağlığı Müdürü Alper Latif Boz, Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet ve Osmaniye Tabip Odası Başkanı Bengü Başlamışlı İmadoğlu, Aykan'ı hastanede ziyaret etti.

İmadoğlu, olayı kınadığını belirterek, "Mehmet Ali Bey, 38 yılını Osmaniye'ye hizmetle geçirmiş bir doktorumuz. Kendisi, Osmaniye'de SSK'lıların başka yerden ilaç alamadığı dönemde 33 bin kişiye hizmet veriyordu. O kadar nüfusa sağlık hizmeti sunarken şiddet görmeyip, 4 bin kişiye bakarken şiddet görmesi düşündürücü" diye konuştu.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet de Aykan'ın, herkesin yardımına koştuğunu ifade ederek, benzer saldırıların bir daha yaşanmamasını diledi.


  ETİKETLER:

  Uyku

  ,

  şiddet

  ,

  Doktor

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  SSK

  ,

  İddia

  ,

  hizmet

  ,

  Bengü

  ,

  osmaniye