Yaralı bulunan Leylek tedaviye alındı

Yaralı bulunan Leylek tedaviye alındı
Yaralı bulunan Leylek tedaviye alındı
OSMANİYE (AA) - Av koruma memurları tarafından yaralı halde bulunan leylek, Osmaniye'de tedavi altına alındı.Hatay'ın Dörtyol ilçesinden av koruma...

OSMANİYE (AA) ? Av koruma memurları tarafından yaralı halde bulunan leylek, Osmaniye'de tedavi altına alındı.

Hatay 'ın Dörtyol ilçesinden av koruma memurları tarafından arazi kontrolü sırasında yaralı halde bulunan leylek, Orman ve Şu İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince teslim alınarak tedavi altına alındı.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi Veteriner Hekim Bünyamin Akın, yaptığı açıklamada, çarpma etkisi ile yaralanan leyleğin rehabilitasyon merkezine getirildiğini ve tedaviye alındığını söyledi.

Leyleğin yaralı sağ kanadının tedaviye alındığını ifade eden Akın, şunları kaydetti:

"Genel olarak leyleğin durumunu değerlendirdiğimizde sağ kanadında çarpma etkisiyle parçalanma ve kırıklar var. Kangren olmuş. Bu sebeple kesilmesi gerekiyordu. Kanadını operasyonla kestik. İyileşmesi bir ay kadar sürecek. Leylek iyileştikten sonra eğer tek başına doğal hayatını sürdürebilecek durumdaysa doğaya bırakılıyor. Tedavi sonuç vermediğinde ise Gaziantep hayvanat bahçesine gönderiliyor."

Akın, rehabilitasyon merkezinin kent için bir kazanım olduğunu belirtti.