Yaşlı kadın evinde maganda kurşunuyla yaralandı

Yaşlı kadın evinde maganda kurşunuyla yaralandı
Yaşlı kadın evinde maganda kurşunuyla yaralandı
OSMANİYE (AA) -  Osmaniye'de bir kadın, evinin bahçesinde, karnına isabet eden mermi ile yaralandı.Alınan bilgiye göre, Çardak Köyünde oturan 78...

OSMANİYE (AA) -  Osmaniye'de bir kadın , evinin bahçesinde, karnına isabet eden mermi ile yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Çardak Köyünde oturan 78 yaşındaki Pakize Çenet, evinin bahçesinde dinlendiği sırada, isabet eden mermiyle karnından yaralandı.

Yakınları tarafından özel bir hastaneye götürülen yaşlı kadının, karın bölgesinin alt kısmına saplanan mermi çekirdeği sebebiyle bağırsaklarında yırtık olduğu belirlendi.

Hastanede ameliyata alınan Çenet'in vücuduna isabet eden merminin, tehlike oluşturmaması için çıkarılmadığı belirtildi.

Pakize Çenet, ameliyat sonrası, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havanın sıcak olması nedeniyle evin bahçesinde dinlendiğini, ne olduğunu anlayamadan karnında bir acı hissettiğini söyledi.

Annesini götürdüğü hastanede, çekilen röntgen sonucu karın bölgesinde mermi çekirdeğinin tespit edildiğini anlatan Erdal Çenet, şunları söyledi:

"Köyümüzde düğün yoktu. Fakat çevre köylerden davul sesleri ve silah sesleri duyuyorduk. Nereden geldiğini bilemediğimiz bir kurşun annemi yaraladı. Hemen hastaneye götürdük. Annemin karnının sol alt bölgesinde mermi tespit edildiği, merminin iki ince bağırsak ve bir kalın bağırsakta yırtık oluşturduğu belirtilerek ameliyat edildi. Fakat riskli olduğu gerekçesiyle mermi çıkartılmadı. Böyle bir olay kimsenin başına gelmesin, çok kötü bir şey. Bu kurşun annemi öldürebilirdi."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Kadın

  ,

  silah

  ,

  osmaniye

  ,

  sıcak