"Yaşlı Yaşam Evleri" Projesi

"Yaşlı Yaşam Evleri" Projesi
"Yaşlı Yaşam Evleri" Projesi
OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de "Yaşlı Yaşam Evleri" projesi kapsamında hazırlanan evin açılışı gerçekleştirildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü...

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de "Yaşlı Yaşam Evleri" projesi kapsamında hazırlanan evin açılışı gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırlanan evin örnek teşkil edeceğine inandığını söyledi.

Projeyle yaşlıların toplumla iç içe yaşamalarının hedeflendiğini dile getiren Neşeli, şöyle konuştu:

"Nezih bir sitede bulunan konforlu bir dairede konumlanan ev, 3-4 kişinin birlikte yaşayacağı bir yaşam alanıdır. Huzurevi sakinlerimiz toplu yaşamaktan kaynaklanan sıkıntıların olduğunu aktardı. Biz de çalışma yaparak bu projeyi uyguladık. Evlerin, şehir merkezine, camiye, alışveriş merkezlerine ve sağlık hizmetlerine rahat ulaşılabilecek alanlarda olmasına özen gösteriyoruz. Yaşlılarımızın hem fiziksel hem de manevi anlamda kendilerini ev ortamında hissetmelerini önemsiyoruz"

Neşeli, proje kapsamında yeni evlerin açılabileceğini belirtti.

Yeni evin sakinleri arasındaki Osman Kiraz, uygulamadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Evin, çok güzel ve rahat olduğunu anlatan Kiraz, "Kendi evimizdeymişiz gibi odamızın kapısını kapatıp yatabiliyoruz. Ayrıca burada misafirlerimizi de ağırlayabiliyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  Alışveriş

  ,

  sosyal

  ,

  osmaniye