Yetim aile çocuklarına bayram ziyareti

Yetim aile çocuklarına bayram ziyareti
Yetim aile çocuklarına bayram ziyareti
OSMANİYE (AA) - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim aile çocuklarını ziyaret...

OSMANİYE (AA) ? Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla yetim aile çocuklarını ziyaret etti.

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde oturan Benice ailesini ziyaret eden üyeler, yetimlerle sohbet etti, bayram hediyesi verdi.

TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Özkardeş, AA muhabirine, geçen yıl trafik kazasında hayatını kaybeden İsmail Benice'nin yetim kalan 8 çocuğuna, bayram ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Yetimin başını okşamanın sadaka anlamına geldiğini hatırlatan Özkardeş, "Yetim sevindirmek, ihtiyaçlarına karşı duyarlı bir şekilde yardımcı olabilmek kadar güzel bir davranış olabilir mi? Onlar, hepimize emanet. Bu bilinçle hareket ederek merhum Benice kardeşimizin yetimlerini ziyaret etmek istedik. Yetimlerin bayramını kutlamak, hediyeler vererek bir nebze de olsa yüzlerini güldürmekten mutlu olduk" şeklinde konuştu.

Ailenin büyük oğlu Eyüp Benice (20), bayram ziyaretinin kendisini ve kardeşlerini mutlu ettiğini belirtti.

Benice, "Babamı trafik kazasında kaybetmek annemi ve bizleri çok etkiledi. Allah mekanını cennet etsin. Ben çalışarak aileme ekonomik katkı sağlıyorum. Hayırseverlerin de desteği ile geçinip gidiyoruz. Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayan ve bayram ziyareti ile kardeşlerimi sevindiren TÜMSİAD yetkililerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" diye konuştu.

TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Özkardeş, yetim çocuklarla sohbet ederek onlara hediye verdi, ailenin sorunlarını dinledi.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Sohbet

  ,

  Hediye

  ,

  Aile

  ,

  Cennet

  ,

  Karşı

  ,

  osmaniye