Zeytin üreticilerine hibe destekli plastik kasa

Zeytin üreticilerine hibe destekli plastik kasa
Zeytin üreticilerine hibe destekli plastik kasa
OSMANİYE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Osmaniyeli zeytin üreticilerine yüzde 50 hibe destekli plastik zeytin kasası...

OSMANİYE (AA) - Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Osmaniyeli zeytin üreticilerine yüzde 50 hibe destekli plastik zeytin kasası dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle 193 çiftçiye 5 bin 803 plastik kasa dağıtımı yapıldı.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı konuşmada, hedeflerinin zeytin üretiminde kaliteyi korumak olduğunu söyledi.

Zeytinciliği geliştirmek ve zeytin kalitesini artırmak adına adımlar attıklarını belirten Sağlam, şunları kaydetti:

"2012 yılında düzenlenen zeytin çalıştayı sonuç raporunda belirtilen, ürünlerin uygun yöntemlerle toplanması, taşınması, depolanması ve işlenmesi gibi konularda önemli gelişleler sağlandı. 'İl Tarım Strateji ve Eylem Planı'nda zeytinin daha iyi muhafaza edilmesi ve kalitenin korunması için hasatta plastik kasa kullanımının yaygınlaştırılması hedeflendi. Bu hedef doğrultusunda çiftçilerimize yarısı Osmaniye Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından karşılanan plastik kasa dağıtımını yapıyoruz. Projemize destek veren başta Sayın Valimize, İl Genel Meclisine, İl Özel İdaresine ve kurum çalışanlarımıza teşekkür ederim."