"Zorkun Çocuk Şenliği" bu yıl yapılmayacak

"Zorkun Çocuk Şenliği" bu yıl yapılmayacak
"Zorkun Çocuk Şenliği" bu yıl yapılmayacak
- Osmaniye Belediye Başkanı Kara: "Son günlerde ülkemizde meydana gelen, milletimizi büyük acıya boğan ve yüreğimizi yakan terör saldırıları nedeniyle, şehit haberlerinin geldiği bu ortamda şenlik yapmamız doğru olmaz"

OSMANİYE (AA) - Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen  "Zorkun Çocuk Şenliği"nin terör saldırıları ve şehit haberleri geldiği için bu yıl yapılmayacağını bildirdi.

Kara, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl ağustos ayı içinde Zorkun Yaylası'nda yapılan çocuk şenliğini bu sene düzenlememe kararı aldıklarını belirtti.

Çocukların ve hemşehrilerinin iptal kararını anlayışla karşılamasını isteyen Kara, şunları kaydetti:

"Son günlerde ülkemizde meydana gelen, milletimizi büyük acıya boğan ve yüreğimizi yakan terör saldırıları nedeniyle şehit haberlerinin geldiği bu ortamda şenlik yapmamız doğru olmaz. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm bu unsurlara karşı devletimiz gerekli cevabı en sert şekilde vermektedir. Bundan en ufak bir şüphe duymuyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelmiş tüm terörist eylemler yine milletimizin sabır, metanet ve birlik duyguları içerisinde yok olmaya mahkumdur. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve  sabır diliyoruz."