190 bin euroluk elektrik faturası

190 bin euroluk elektrik faturası
190 bin euroluk elektrik faturası
Borusan Oto sadece şubatta 187 bin euroluk başlangıç fiyatına sahip 18 adet daha BMW i8 modelini müşterilerine teslim etti.

Borusan Oto, 6 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiği elektrikli otomobil satışıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.  Borusan Oto, sadece İstanbul -Ataşehir’de yer alan showroomunda satışını gerçekleştirdiği BMW i markasıyla Şubat ayı sonu itibariyle 76 adetlik toplam satışa ulaştı. 2014 yılını BMW i3 ve i8 modelleriyle 45 adetlik bir satışla tamamladıklarını belirten Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, “Sadece Şubat ayında 187 bin Euro’luk başlangıç fiyatına sahip 18 adet daha BMW i8 modelini yeni müşterilerine teslim ettik. Hem elektrikli hem benzinli turbo motora sahip spor otomobillerin geleceğini şimdiden ortaya koyan bu özel tasarımlı modelimize çok yoğun ilgi var” açıklamasını yaptı.

Uğur Sakarya, şimdilik sadece Borusan Oto Ataşehir’de satılmaya devam eden BMW i markasının, 2015 yılının ikinci çeyreğinde İstanbul’da Borusan Oto Avcılar, Borusan Oto İstinye ve Ankara ’da ise Borusan Oto Balgat olmak üzere diğer merkezlerinde de satışa sunulacağını belirtti. Borusan Oto, 2015 yılı içinde BMW i3 ve BMW i8 modellerinden oluşan mevcut elektrikli otomobil yelpazesiyle yaklaşık 150 adetin üzerinde satış gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

 

“Doğuştan Elektrikli” sloganıyla tüm dünyada ses getiren ve BMW Grubu’nun tamamen yeni geliştirilen model yelpazesinden oluşan elektrikli araç markası BMW i model ailesinin geçtiğimiz Eylül ayı itibariyle kademeli olarak Türkiye ’de satışa sunulmasından bu yana geçen 6 aylık sürede satışları 76 adete ulaştı. Halen sadece Borusan Oto’nun İstanbul-Ataşehir’de yer alan merkezinde satışı gerçekleştirilen BMW i markası, özellikle sıra dışı tasarımı ve sürüş özellikleriyle beğeni kazanan hem elektrikli hem de benzinle motora sahip i8 modeliyle yoğun talep görüyor. 2014 yılını toplam 45 adetlik BMW i3 ve BMW i8 modeliyle tamamladıklarını belirten Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, “ Yeni yılla birlikte elektrikli modellerimizde adeta voltajı yükselttik. Ocak ve Şubat ayında toplam 31 adet BMW i markalı model teslimatı gerçekleştirdik. Özellikle şubat ayında BMW i8 ile ilgili sıra dışı bir performansa imza atarak 18 adet BMW i8’i sahiplerine teslim ettik. 187 bin Euro’luk başlangıç fiyatına sahip BMW i8’e çok yoğun bir talep var. Lüks spor otomobilde farklı ve sıra dışı arayışlar içinde olan otomobil severlerin ilk tercihi elektrikli BMW i8 oluyor” açıklamasını yaptı.

6 ayda gerçekleşen 76 adetlik BMW i markalı satışın 34 adetinin BMW i3 modeli, 42 adetinin ise BMW i8 modeline ait olduğunu da vurgulayan Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, 2015 yılında kademeli olarak satış noktalarının artmasıyla hem talebin hem satışlarının daha da artacağına dikkat çekti. Uğur Sakarya, sadece Borusan Oto Ataşehir’de satılmaya devam eden BMW i markasının, 2015 yılının ikinci çeyreğinde İstanbul’da Borusan Oto Avcılar, Borusan Oto İstinye ve Ankara’da ise Borusan Oto Balgat olmak üzere diğer merkezlerinde de satışa sunulacağını vurguladı. Borusan Oto, 2015 yılı içinde BMW i3 ve BMW i8 modellerinden oluşan mevcut elektrikli otomobil yelpazesiyle 150 adetten fazla satış gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Geometrik ve modern çizgilere sahip elektrikli BMW i3, 46 bin 300 Euro!

BMW i yeni marka projesi kapsamında 2007’den bu yana yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarının dünyanın dört bir yanındaki çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı olarak yollara çıkmaya başlayan BMW i3, tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanan dünyanın ilk lüks otomobili olmasıyla ön plana çıkıyor. 46 bin 300 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatı ve Türkiye’ye özel donanım paketiyle satılan BMW i3, düşük kullanım maliyetlerini elektrik motoru ve MTV’den muaf olması ile destekliyor.