2015'te 500 Jaguar satacak

2015'te 500 Jaguar satacak
2015'te 500 Jaguar satacak
Borusan Otomotiv, İstanbul Autoshow 2015'te Jaguar ve Land Rover markaları ile 14. Salonda yer alıyor. Genel Müdür Simay Alsan'ın hedefi bu yıl 500 Jaguar, 1750 Land Rover satmak
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

2014’ün 3. çeyreğinden itibaren Türkiye ’de Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen Jaguar markası, 650 m²’lik standında 8 araç ile yelpazesindeki mevcut tüm modellere yer veriyor. Standda XE ,XF, XJ, F-Type Coupé ve F-Type Convertible yer alıyor.

 Tasarım olarak agresif ve erkeksi olduğu kadar ince bir zevkin de ifadesi olan Jaguar, performanslı motorları ve üstün yol tutuşu ile sürüş dinamiklerinden taviz vermiyor. Dayanıklı yürüyen aksamı, sağlam alüminyum üst yapısı, teknolojik üstünlükleri ve konfor ile birleşen yüksek standartları, Jaguar markasının Türkiye’de, Premium segmentin güçlü bir oyuncusu olmak üzere hazır olduğunu gösteriyor.

 Jaguar XE ilk kez Türkiye’de.

 Türkiye’de lansmanı Autoshow’da gerçekleşecek olan XE modeli, markayı farklı bir noktaya taşıyacak. 2.0 litre 180 beygirlik, Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan Ingenium dizel motoru ile, hem performans hem de yakıt ekonomisini bir arada sunabiliyor. 0’dan 100 km’ye 7,8 saniyede çıkarken, 100 km’de ortalama 4,2 litre yakıt tüketiyor.Azami hızı 225 km/sa olan XE, tasarım açısından Jaguar ruhunun modern bir yorumunu ifade ediyor.

 Fiyat belirlendi

 Jaguar ve Land Rover Türkiye Müdürü Simay Alsan şu bilgileri vermekte:

’Başlangıç fiyatı 70.000 & euro ; olarak belirlenen Jaguar XE, 50:50 ön ve arka aksa eşit ağırlık dağılımı ile denge ve yol tutuş konusunda iddialı bir çizgide ilerliyor. %75’i aluminyumdan üretilen Jaguar XE, sağlamlık ve esneklik açısından segmentindeki diğer otomobillere göre farklılık sağlıyor. Aynı zamanda executive segmentte yer alan otomobillerin konfor seviyesini sunabilen bir süspansiyon sistemi ile tasarlanmıştır.

Performanslı modelleri temsil eden S logolu, 3.0 litre 340 bg’deki Jaguar XE de özel sipariş ile Borusan Otomotiv yetkili satıcıları tarafından sağlanabilecek.’

 LAND ROVER

 1998 yılından beri Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen ilk Premium SUV markası Land Rover’ın, bu sene fuarda 8 aracına yer veriliyor.Mart ayında Türkiye lansmanı yapılan modelin 2.0 litre 240 beygir gücünde 9 İleri otomatik şanzımanlı versiyonu olduğu gibi kısa bir süre sonra 2.0 litre 180 beygir gücündeki dizel motoru da yer alacak.4x4 özelliği sayesinde hem düz yolda en iyi yol tutuşu sağlarken aynı zamanda zorlu yol koşullarında da kolaylıkla güvenli bir şekilde ilerlemenizi sağlıyor.

88,250 €’dan başlayan fiyatı ve 7 kişinin seyahat etmesine olanak tanıyan versiyonu ile kalabalık aileler için geniş bir hacim sunuyor.Range Rover Sport ise hybrid versiyonu ile dizel motorlara yeni bir soluk getiriyor. Hybrid’in ilk kez bir dizel ile sunulduğu bu SUV, 6 silindirli motoru, 340 Beygir gücü ve 8 ileri şanzımanı ile ortalamada sadece 6,4 lt/100 km yakıt tüketimi ile sınıfından beklenenin çok daha ötesinde bir ekonomi sunuyor.

 Bu yıl 1750 adet Land Rover satmayı hedefleyen Alsan bunun 350 adetinin Discovery Sport modelinden oluşmasını bekliyor. Aracın dizeli ise sonbaharda gelecek.